Produkty końcowe do zjazdu firmy Holmenkol umożliwiają ekstremalne przyśpieszenie i osiąganie najwyższych prędkości. Oprócz szerokiego zastosowania szczególną ich zaletą jest nadzwyczajna wytrzymałość oraz odporność na ścieranie.

Sprawia to, że zachowują one nie tylko przy starcie, ale i na mecie (także w przypadku długich zjazdów) pełną funkcjonalność. Produkty końcowe do zjazdu są optymalnie dostosowane do smarów fluorowych. Trzecia generacja proszku fluorowego o najnowszej optymalnej recepturze – nano-CFC. Produkt przeznaczony do różnych warunków śniegowych. 100% mikstur fluorocarbonowo hybrydowych (z dodatkowymi, nowymi składnikami aktywnymi fluoru ) tworzy w połączeniu z ekstremalną delikatnością materiału jedyne w swoim rodzaju zalety. Jako pasta o najlepszej, wypróbowanej w pucharze świata, w szczególnych warunkach jakości (np. przed startem) poręczna i szybka w użyciu. Płynna seria końcowa do zjazdu bazująca na technologii nano-CFC. Łączy jedyne w swoim rodzaju zalety linii Speed Finish z nowymi możliwościami samo tworzących się, bardzo cienkich filmów powłok. Zaleta: Dzięki wielowymiarowemu uporządkowaniu funkcjonalne grupy składników aktywnych zapewniają specjalną, jednolitą optymalizację powierzchni. Specjalny rozpylacz umożliwia w pełni skoncentrowane rozprowadzenie składników aktywnych. Receptury przeznaczone są do różnych warunków śniegowych, a najlepsze działanie osiągają jako produkt końcowy na warstwach gorącego smaru.
Produkty końcowe SpeedBlock Racing są 100% koncentratami związków fluorocarbonowych. Rozwinięto je jak wszystkie produkty do zjazdów, przetestowano i wyprodukowano z najwyższą jakością i największą starannością. Wyśmienitymi zaletami SpeedBlocks są proste użycie, wydajność i wysoka funkcjonalność.